Skip to content
21/11/2012 / mimark

Hediyenin Adı: Tebrik Kartı

Yeni yıla az zaman kala hepimiz hediye alma telaşına düşeriz. Kimimiz hediye paketleme işiyle çok uğraşmaz, kimimiz ise hediyelerin herbirini özelleştirmek için pakedinden fiyonguna, poşetinden peluruna kadar özene bezene uğraşır. Kimimiz de belki paketine değil de yanında vereceği karta yazacaklarına önem verir, “Nasıl olsa paket açılır, atılır; yazacağım kart saklanır.”  diye düşünür ve özel kartlar arar, tasarlar, kendi yapar belki de. Ben çook eskiden beri, içinde sadece “Mutlu yıllar”, “İyi ki doğdun Ebru” gibi kısa yazılar dahi olsa, gelen tüm tebrik kartlarını saklayan gruptayım. Doğum günlerim, yılbaşı, nişan, düğün tebrikleri, İpek’in doğum tebrikleri…Yazan herkesin kartını saklıyorum. Neden bilmem. Bana yazılan bir notu değerli bulduğum için belki de ya da 50-60 sene sonra olur da elime geçerlerse “Eskiden tebrikler böyleydi.” diyebilmek için. Bugün nasıl eski mektuplara bakıp da “Demek 2 günlüğüne bile evden, sevdiğinden uzak olsa insan, hemen mektup yazıyormuş.” diye düşünüyorsam.

Romantik tarzda 2 tane kart hazırladım, biraz eskittim, buruşturdum, sarartıp soldurdum. İçini siz doldurun diye boş bıraktım. Ne vesileyle kullanırsanız kullanın, vereceğiniz kişiye sevgi, mutluluk, sağlık, huzur versin diye diledim.

İşte bu haftanın hediyesi 2 adet tebrik kartı. Olive Gray-Zeytuni Gri isimli scrapbook setimin malzemeleri ile hazırladığım el yapımı kartları bu hafta 2 kişiye hediye ediyorum. Geçen hafta katılanlar biliyorlar, ama yine de kuralı söylüyorum: Facebook’taki fotoğrafı (BURAYA TIKLAYIN) beğenip yorum yazmanız çekilişe katılmak için yeterli olacaktır. Yorumsuz beğenmeler ne yazık ki sayılmayacak. Katılım pazar gecesi (25kasım2012) saat:23:00’a kadar devam edecek. Yorum yapan isimler sırayla numaralandırılacak ve http://www.random.org adresindeki numara seçiciden 2 adet numara seçilecek. Seçilen numaradan ilki notalı kartı, 2. numara ise el yazılı kartı kazanacak. Pazartesi günü kazananların isimlerini Facebook’ta açıklayacağım.

Herkese bol şans diliyorum.
Sevgiyle…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: