Skip to content
14/11/2012 / mimark

Periler Diyarından Hediyeniz Var!

Desenli kağıtlarımı çok beğendiğini söyleyen takipçilerim aynı zamanda “bunlarla ne yapabiliriz?” diye de soruyorlar. Sanırım herkes için biraz soru işareti yaratıyor bu kağıtlar. Yurtdışında çok popüler olan scrapbook çalışmaları henüz ülkemizde ilgi görmüyor, dolayısıyla desenli kağıtlara ihtiyaç da duyulmuyor ve dolayısıyla desenli kağıtlarla ne yapabileceğimizi de bilemiyoruz. Oysa scrapbook, kart yapımı ve çeşitli kağıt işleriyle ilgilenenlerin en çok ihtiyaç duydukları malzeme desenli kağıt oluyor. Ben elimden geldiğince, hazırladığım setlerin içindeki malzemelerle neler yapılabileceğini farklı çalışmalarla paylaşmaya ve anlatmaya çalışıyorum. Ama kesinlikle elle tuttuğunuz, dokunduğunuz veya gözünüzle gördüğünüz gibi olmuyor. Yine de az da olsa fikir verebilmesini umuyorum.

Ben de ilk başlarda desenli kağıt arayışına girmiştim. Önceleri pek birşey bulamadım. Neye ihtiyacım olduğunu da bilemiyordum. Başkaları tarafından yapılan işlerde kullanılan malzemelerin ait oldukları markaların web sitelerini araştırırken birçok desenli kağıt koleksiyonlarıyla karşılaştım. Benim gibi küçük çaplı tasarımcılar olduğu gibi, oldukça büyük firmalar da desenli kağıt tasarlayıp üretiyorlar. Dijital scrapbook kağıtları (digital scrapbook paper packs) diye arama yaptığınızda yüzlerce tasarımcıya ve binlerce farklı desenine ulaşabiliyorsunuz. Çoğunda lisans satın alma, tasarımcı adını belirtme zorunluluğu, sadece kişisel kullanıma izin verildiği şeklindeki kısıtlamalar, kendi kağıdımı kendim tasarlama işine girmeme yol açtı. Aslında çok da keyifli bir yol olduğunu sonradan farkettim. İhtiyacım olan basit desenlerle başlayıp daha farklı desenlerle devam ediyorum. Elimin altındaki desenler ve renkler, yeni bir çalışmada kullanacağım desen ve renkleri de belirlememde yardımcı oluyor.

Tabii ki sadece scrapbook veya çerçeve süsleme işleri yapmıyorum. Geçen hafta hediye ettiğim hediye etiketleri de yine desenli kağıtlarımla yaptığım çalışmalardı. Bu hafta da yine hediye üzerine bir iş yaptım. Umarım hoşunuza gider ve işinize yarar ve biraz da olsa ilham verir.

“Fairy Tale-Peri Masalı” kağıt koleksiyonumdan seçtiğim 3 kağıt ile hediye kiti hazırladım. 2 adet zarf, etiketler, desenli çiçekler, düğme, iplik ve el yapımı seramik süslemeleri içeren 3 ayrı hediye kitini, sevdiklerinize vereceğiniz hediyelere iliştirebilir, notlarınızı yazıp süslü zarflarla verebilir veya sıradan bulduğunuz paketlere kendi dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz. Kim bilir, belki de benim de aklıma gelmeyen bir şekilde kullanıp bana da ilham verirsiniz 😉

Ve iyi haber: bu hafta da bu yaptıklarımı hediye ediyorum. 3 şanslı kişi, bu 3 setten birine sahip olacak. Bunun için yapmanız gereken Facebook sayfamdaki yazıyı beğenip altına yorum yazmanız. Yorumsuz beğenmeler ne yazık ki sayılmayacak. Lütfen yorum yazın. Kısa da olsa, tek kelime de olsa… Lütfen yorumlarınızı bekliyorum. Yorum yazacağınız link için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Pazar gecesi (18.11.2012) 23:00’a kadar yorum yapıp beğenenlere verdiğim numaralardan 3 kere seçim yapacağım ve kazananları pazartesi günü (19.11.2012) açıklayacağım. www.random.org adresindeki numara türeticisi ile yapacağım çekilişte çıkan ilk numara mavili seti, 2. numara pembeli seti ve 3. numara da morlu seti kazanacak.
Herkese bol şans.

Yeniyıla kadar hediyelerim devam edecek. Takipte olun.

Sevgiler,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: