Skip to content
05/11/2012 / mimark

Zeytuni Gri Anılar

Vintage, eskimiş, sararmış sayfalar, solmuş desenler, danteller, kelebekler…Yine romantik ya da vintage olmayan bir çalışma yapamadım. Olmadı. Bu aralar da pek olacak gibi görünmüyor. Olive Gray-Zeytuni Gri scrapbook setimin malzemeleri ve onlara uyacak ek malzemelerle yaptığım bu çerçeveyi, bir doğumgünü hediyesi olarak hazırladım.

Desenli iki kağıdın birleşim yerine kadife kurdele yapıştırarak sayfayı 2’ye böldüm. Sol köşesinde kullandığım süslemede; dantel kurdeleyle, ortasına yerleştirdiğim metal ve alttan sarkan püskül ile eski bir broş havası vermek istedim. Sayfanın üst yarısını ise çiçeklerle süslenerek çevrelenmiş fotoğrafı yerleştirerek kullandım. Üstüste hacimli olarak yapıştırdığım kalpleri Sizzix ile keserek elde ettim. Ardından kenarlarını eskitip incili brad (çift ayaklı raptiye) ile süsledim. Fotoğrafın çevresindeki yeşil çiçekler ve dalları da Sizzix yardımıyla kestim. Diğer taraftan Ursus’un simli ve 3 boyutlu dallı çiçek çıkartmasıyla çalışmaya renk katmaya çalıştım.

Scrapbook, fotoğrafları, anıları saklamak için hem eğlenceli hem de oldukça keyifli bir hobi. Özellikle sevdiğiniz birine ya da kendiniz için yapıyorsanız çok daha değerli ve anlamlı bir çalışma oluyor. Gittiğiniz bir seyahatin fotoğrafları ve oradan topladığınız hatıralarla yapacağınız bir sayfa, çerçeve veya mini bir albüm yaşadıklarınızı çok daha kalıcı kılacaktır. En önemlisi bu işe zaman harcıyorsanız sevgiyle yapıyorsunuz demektir. Zaten sevgiyle yapılan her iş en kıymetlisidir.

Sevgi dolu bir hafta dilerim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: