Skip to content
31/10/2012 / mimark

Blogum 1 Yaşında

Bugün blogumun 1. yaşı. İlk yazımı geçen sene bugün yazmıştım, heyecanla paylaşmak istediklerimi sıralamıştım. “Ondan da bahsedeyim, bunu da paylaşmalıyım. Bu konuya mutlaka yer vermeliyim.” diye diye 1 sene geride kaldı. Elimden geldiğince güzellik katmaya çalıştım. Yeni birçok şey öğrendim. Merak ettim. Araştırdım. Tasarladım. Yarattım. Hediyeler hazırladım. Partiler düzenledim. Kutlama fikirleri paylaştım. Farklı hediye fikirleri sundum. Eski fotoğrafları karıştırdım. Çok güzel anılara boğuldum. Aklıma gelmeyecek konulara, stillere merak sardım. Yeni ilgi alanlarım oluştu. Hiç bilmediğim ve düşünsem düşünsem aklıma gelmeyecek bir dünyaya girdim. Bana, “Bu aralar ne yapıyorsun?” diye soranlara bazen uzun uzun anlattım, bazen “Hiç birşey, evde oturup çocuk bakıyorum.” dedim. Çoğu kişinin benden hala mesleğimi yapmam gerektiğiyle ilgili beklentileri olduğunu farkettim. Oysa ben kendimden beklemiyorum ki. Bunu yapmaktan memnunum. Hayatımın bu döneminde daha fazlasını yapamayacağımı biliyorum. Bu kadarım ben. Zaman zaman, günler, haftalar yetmedi bile. “Daha çok vaktim olsaydı keşke” dedim. Olmadı. Ben de olanla idare etmeye çalıştım.

Ben 1 seneyi küçük atölyemde böyle geçirdim. Takipçilerim oldu, yorum yapanlar, beğenenler, paylaşanlar oldu. Bazı takipçilerimden çok güzel yorumlar aldım. Yazıları okuyunca kendilerine iyi geldiğini söyleyenler oldu. Paylaştığım fikirleri uyguladığını söyleyenler oldu. Çoook mutlu oldum.

Hepinize çok teşekkür ederim.

6 Comments

Leave a Comment
 1. Lezzetli Sanatlar - Pırıl / Oct 31 2012 09:44

  Ebrucum tebrikler!!!
  Yazılarını, yarattıklarını bir yıldır zevkle ve ilgiyle takip ettim.
  Minik İpek’imizin sana verdiği güzellikleri satırlarına yansıtıyorsun.
  Önceleri ”hiçbir şey” dediklerin sonradan sana ”artılar” olarak dönüyor. Yaratıcılığın her koşulda ortaya çıkacaktır. Bunları ilerde göreceksin.
  Bütün ailenle birlikte nice yıllara…

  • mimark / Oct 31 2012 16:51

   Çok teşekkür ederim Pırıl abla, bu güzel ve cesaret veren sözler için.
   Desteğin için ayrıca çok çok teşekkür ederim.
   Sevgiler 🙂

 2. BEYZA AVCIOGLU / Oct 31 2012 14:36

  Ebrusum, Ipeginle gecen 2 yili sectigin bicimde, ureterek, yaratarak, arastirarak ve paylasarak yasama kararini kutluyorum… veee kendinden beklenenleri degil, kendine iyi gelenlerle yasamayi sectigin icin sana kocaman sariliyorum ve seninle gurur duyuyorum..

  • mimark / Oct 31 2012 16:53

   Beyza abla, çok teşekkür ederim. Her zaman destekleyeceğini ve orada olacağını biliyorum. Bu güven veriyor bana 🙂
   sevgiler

 3. Nevra Kaya / Oct 31 2012 21:41

  Genelde takipçin olmaya çalıştın ve yazdıklarının cogunu ilgiyle okudum,yaratıcı olmak kalıcı bir seyler bırakmak muhteşem…1yil olduguna inanamıyorum zaman ne çabuk geçiyor…nice senelere yeni fikirlere…öpüyorum canim

  • mimark / Nov 1 2012 09:11

   Canım çok teşekkür ederim. Yorumun beni çok mutlu etti. Sağol.
   Sevgiler,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: