Skip to content
22/10/2012 / mimark

Shabby Chic

Blogumda eskimiş mektuplardan, eski hatıralardan, objelerden, giysilerden, vintage tarzdan ve vintage etkisi olan her türlü dekordan genellikle bahsediyorum ve mümkün olduğunca da, abartmadan, işlerime, tasarımlarıma birkaç darbe vintage dokunduruyorum.

Beğendiğim bir diğer tarz ise Shabby Chic. Romantik, toz pembe, uçuk mavi, kurumuş güller, yırtılmış mektuplar, kartpostallar, sararmış ortancalar, porselen çay takımları, çiçekli, puantiyeli, şeritli desenler…Shabby Chic tarzı için salaş şıklık da denebilir aslında. Konforlu bir mekanda, çiçekli ve pastel tonlardaki döşemelikler, duvar kağıtları, ferforje detaylar, tüllü, dantelli perdeler, eskitme bir masada inci kolyeler, cam vazoda güller, eski bir kitabın arasında sararmış fotoğraflar…

Tüm bunlardan yola çıkarak ve esinlenerek sizlerin Shabby Chic ruhunu yansıtan tasarımları için 2 farklı kağıt seti tasarladım. “Eski Mektuplar” ve “Eski Güller” isimlerini koyduğum setlerde uçuk pembe, mavi ve bej tonlarda, bahsettiğim Shabby Chic detayları bulabileceğiniz toplamda 16 adet desenli kağıdım karşınızda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: