Skip to content
18/10/2012 / mimark

En İyi Dileklerimle…

Kardeşim Burcu ve arkadaşı İpek, “Kendimize ait, hep yapmak isteyip de yapmadığımız tasarımlarımızı yapabileceğimiz bir mekanımız olsa. Küçük bir odamız olsa da çalışmalarımızı yapsak…Nasıl olur? Nasıl yapabiliriz?” diye düşünerek  Designroom tasarım atölyelerini kurdular. İkisi de mimar, ikisi de mimarlığı profesyonel anlamda yapmaya devam ediyorlar. Mesleklerinin yanı sıra, kendi deyişleriyle “her şeyi tasarlıyoruz, yapıyoruz, buluyoruz, satıyoruz” fikriyle yola çıktılar ve kendi kolaksiyonlarını oluşturdular. Moda alanına dokundular, bir elleri mimarlıktayken. Ayakkabı, çanta, takı, aksekuar tasarladılar, ürettirdiler, bir yandan yüksek binalar çizerken. Özel dikim etekler, gömlekler, el örgüsü kazaklar koydular vitrinlerine, otellerin örnek odalarını tasarlarken.

Bir meslek bir mesleği besler mi, destekler mi, yoksa kapatır mı diğerinin kapılarını…Başka bir disipline geçince öncekinden uzaklaşır mı insan, yoksa yanyana sürdürür mü herbirini farkında bile olmadan…Mimarlık, sanat, tasarım biraz böyledir; mimarlar, sanatçılar, tasarımcılar biraz ondan, biraz bundan, biraz da şundan alırlar sokarlar mesleklerinin içine. Disiplinlerarası, entegre, etkileşim, enstalasyon gibi kelimeler sıkıştırırlar cümlelerine. Ukalalık yapmak istemem ama ukalayızdır, çünkü ukala olmayı öğretirler bize. Mimarsan, sanatçıysan, tasarımcıysan cesursundur aynı zamanda. Nerde tasarım varsa atlarız düşünmeden. Nasıl olsa yaparım, deriz. Yaparız da. İsteyen beğenir, isteyen beğenmez. Görecelidir zaten tasarım işi de. Fazla söz etmeyiz üzerine.

Uzun lafın kısası, iki mimar atladılar modaya. Yaptılar da. Koleksiyonlarını tasarladılar, ürettiler, açtılar butiklerini. Online satışları da var. Aklınızda bulunsun. Kombinler oluşturup eteğinize kazak, gömleğinize kolye uyduruyorlar. Elinizde olan giysilerinizi de dilerseniz kombinlerler, bir de üstüne çanta uydururlar. “Peki bunları nereye giyerim?” diye sorarsanız size mekan da önerirler. “Akşam şurada davetim var, ne giysem?” derseniz, ona da birşey bulurlar.

Merak ederseniz web sayfalarını: http://www.designroomgroup.net/index.php
Pinterest’te de herşeyle ilgili beğendiklerini pinliyorlar. Takip etmek isterseniz: http://pinterest.com/designroom/ 
Facebook ve Twitter olmadan olmaz: https://www.facebook.com/designroomgroup  
https://twitter.com/#!/designroomgroup

Ben de, butikleri hayırlı olsun, aynı zamanda “Başardınız kızlar, yolunuz açık olsun.” demek için onlara en iyi dileklerimle kartı hazırladım. Ha bu arada ben de atladım ya kağıtişlerine, işte onun gibi birşey. Olur ya da olmaz, farketmez ama “Nasıl olsa yaparım.”

3 Comments

Leave a Comment
  1. Burcu Arkut (@burcuarkut) / Oct 18 2012 15:57

    teşekkürler!:))))

  2. Ipek / Oct 18 2012 16:10

    Ebru’cum teşekkür ederizz, sizin de desteğinizle:).. sevgiler!

  3. İpek / Oct 18 2012 20:20

    Ebru’cum teşekkür ederiiz.. sizin de desteğinizle! sevgiler: 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: