Skip to content
30/04/2012 / mimark

Hayatımızdaki Ünvanlarımız

Dünyaya anne ve babamızın kızı veya oğlu olarak geliriz ve hemen birilerinin torunu, yeğeni, kuzeni oluruz. Eğer bizden öncesi varsa zaten kardeş olmuşuzdur bile. Ardından kardeşimiz olursa abla ya da ağabey oluruz.  Büyürüz arkadaş, dost oluruz. Öğrenci oluruz, mezun oluruz işe başlarız, mimar, mühendis, avukat, doktor oluruz. Hayatımıza biri girer, severiz sevgili oluruz, nişanlı, sözlü oluruz. Evlenir eş oluruz. Başkalarına gelin, damat, görümce, elti, bacanak, kayınbirader veya baldız oluruz.  Sonra anne ya da baba oluruz. Yıllar geçer, kayınvalide, kayınpeder oluruz ve günün birinde dede, anneanne veya babaanne oluruz. Hayatımıza birileri girdikçe veya biz birilerinin hayatına eklendikçe yeni sıfatlar, ünvanlar kazanırız.

İşte bugün paylaştığım çalışmam da bu fikir üzerinde şekillendi ve fotoğraflar, hediyeyi hazırladığım kişinin hayatına yeni sıfatların, ünvanların eklendiği günlerden toplanıp biraraya geldi.

Renkler mavi ve kahverengi tonlarında olup benim “Old Patterns” ve “Timeless Memories” kağıt koleksiyonlarımla uyumlu şekilde birarada kullanıldı. Aynı zamanda Ursus marka kendinden desenli kartonlar da çalışmada öne çıkan malzemeler oldu. Herbir fotoğrafı, çevirmeli, kaydırmalı, şelale şeklinde, katlamalı, pencereli gibi farklı bir biçimde açılan kılıflara koyarak çerçeveye sürpriz katmak istedim. Elyazısı harfler, kelebek ve dal Sizzix ile kesildi. Diğer harfler ve rakamlar yine Ursus marka alfabe setinden.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: