Skip to content
16/01/2012 / mimark

Özel Bir Hediye Daha

Geçen yazımda gül kurusu tonlarında çalıştığımdan bahsetmiştim. Biraz mürdüm ve kum rengini de katınca aşağıdaki ürün ortaya çıktı. Özel birine özel bir günde hazırladığım bu hediye şimdiden duvarlarında asılı duruyor.

Bugün biraz da kullandığım tekniklerden bahsetmek istiyorum. Metal parçaların silikon veya herhangi bir yapıştırıcıyla uzun süre dayanmadığını tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim. Dolayısıyla bu sefer tüm metal parçaları kağıda diktim. Kullandığım ipin rengi de temaya uygun olduğundan gözü rahatsız eden bir sonuç olmadı. Dikiş zaten fotoğraf süsleme işinde oldukça sık kullanılan bir yöntem. Ben ki elime iğne iplik almayı sevmeyen bir insan olarak boy boy iğnelerim ve renk renk ipliklerim var şu anda (evde olanların dışında). Hatta hayalet iplik bile aldım 🙂 Ortadan geçen ve fikri de, projeyi de ikiye bölen büzgülü kurdeleyi hayalet iplikle diktim. O nedir derseniz, bildiğimiz misinanın çok çok incesi. Hani bazen giysilerimizde etiketler ensemize batar da ne battığını bulana kadar etiketi paramparça ederiz ya. İşte o incecik, görünmeyen, masum rolündeki suçlu, hayalet ipliğin ta kendisi.


Neyse devam edecek olursam, ortadaki büzgülü kurdeleyi silikonla yapıştırmak yerine işi garantiye almak adına yine diktim. Sol tarafta zeminde farklı bir kağıt deseni kullanıp farklı renkteki toplu fotoğrafları o bölüme yapıştırdım. Böylece kompozisyonu kendi içinde bir bütünlüğü oldu. Kelebekleri ve harfleri sevgili Sizzix’imle kestim. Bu aletten daha sonra bahsedeceğim. Kadife kalpler de yine Sizzix’in marifeti 😉 Sağ kenardaki kalpli ve perili karton, kkitap gibi açılıyor ve içinden sayfa sayfa fotoğraflar çıkıyor. Ama ben ne yazık ki onun açılmış halini çekmemişim. Siz hayal edin.

Bitmiş işi beyaz fotoblok üzerine yapıştırmadan önce dantelin altından beyaz zeminin görünmemesi için aynı tonlarda fon kartonu kullandım. Ancak projenin bir parçası olması için kenarlarını maket bıçağı ile pırtık pırtık yapıp mürekkeple eskitme uyguladım. Amacım hafif vintage havasında romantik bir proje hazırlamaktı. Yaparken çok keyif aldım. Hediye sahibi de çok beğendi. Ne mutlu bana 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: