Skip to content
06/01/2012 / mimark

L.C.V.

Evlenme teklifi yapıldı. “Evet” dendi. Aileler tanıştı, kız tarafına gidilip istendi, yüzükler takıldı, çikolatalar yendi, tebrikler, teşekkürler, ilk aşama başarıyla tamamlandı. Şimdi düğün tarihine karar vermede sıra. Ona da karar verildi. Mekanlar dolaşıldı, uygun tarihe göre mekan da seçildi. Ve sıra düğünü duyurmaya geldi.

Davetiyeler: Hatırlatma kartlarından davetiyeye, masa kartlarından masa numaralarına, teşekkür kartlarına kadar tüm basılı işlerin aynı konsept dahilinde olması çok hoş bir bütünlük sağlıyor. Birkaç fikir:“Save The Date” Kartları: Davetiyelerden önce yapılan bir duyuru şekli bu aslında. Bir e-posta ile veya düğünle ilgili tüm gerekli bilgileri içeren ufak kartlarla, minik takvimlerle, ayraçlarla ya da mıknatıslarla yapılan bir ön duyuru. Diyelim çok fazla vakit kalmadı düğüne ve davetiyeler hazırlanıp yollanıyor, yine minik bir karta tüm bilgileri yazıp davetiyeyle birlikte yollayabilirsiniz.  Böylece davetliler, düğün gününe kadar göz önünde kocaman bir davetiye tutmak yerine ufak bir kart tutmuş olurlar (Tanıdığım bazı kişiler var ki büyük davetiyeyi saklama işinden biraz sıkıntı duyuyorlar :)) Aşağıdaki örneklerin düğün duyurunuzu farklılaştıracak fikirler vereceğini düşünüyorum.Masa Kartları: Davetli olarak bir düğüne gittiniz. Oturma düzeni yapılmış, sizin kimlerle nerede oturacağınız belli, ama sizin için durum hiç de belli değil. Haydi masa kartınızı alıp masanıza doğru gidip sürprizle karşılaşın. “Keşke onlarla aynı masada olsaydık. Ay inşallah bilmem kim bizim masada değildir. Acaba nikah kıyılırken görebilecek miyiz? Off bizi en arka masaya oturtmuşlar, hiçbirşey göremicez (Sanki tiyatro oyunu oynanıcak ya). Eyvaaahh! Tam da hoparlörün altındayız, yandık.” Ve daha nice memnuniyetsizlik ifadeleri. Bir kişi de masasından veya yemeklerden veya içeceklerden veya müzikten veya pastadan veya süslemeden veya davetiyeden veya diğer davetlilerden veya ev sahiplerinden veya mekandan veya klimadan veya havadan, sudan veya yer döşemesinden veya sandalyenin ayağından veya aydınlatmadan veya gelinden veya damattan veya veya veya ondan bundan memnun olsun.

Neyse araya giren konudan çıkıyorum ve buyrun: Masa kartları.

Masa Numaraları: Masa numaralarını da konseptinize uygun olarak tasarlayabilirsiniz.


Anı Defteri ve Dilek Kartları: Anı defterini hepimiz biliyoruz zaten. Yeni trend, dilek kartları. Ufak kartlara gelin ve damat için dilekler ve notlar yazılıp kutulara atılıyor, ağaçlara asılıyor, defterin içine konuyor. Gelin ve damat için de çok hoş bir hatıra oluyor.
Favorilerim: “25 yıl sonra bizi nerede görüyorsunuz?” defteri , ağaçtaki kuşlar ve defterin içindeki zarflı modeller.

Nikah Şekerleri: Düğünlerin vazgeçilmezi nikah şekerleri, çikolatalar, hediyeler, anılar…


Daha fazlası için: http://www.marthastewartweddings.com/

3 Comments

Leave a Comment
 1. Duygu İnanç / Jan 6 2012 13:45

  Hepsi birbirinden şahane ve ilham verici. Teşekkürler Ebrucum:)

 2. Naz Aslı Kuzgun / Jan 6 2012 18:00

  Ebru’ cum bence Wedding Planning işine acilen girmelisin, bu cevherini daha keşfetmemiştim !!!

  • mimark / Jan 8 2012 03:27

   Canım çok teşekkür ederim. Ama bu işi gayet güzel yapan bir sürü kişi var. zaten ben de başkalarının yaptıklarından beğendiklerimi paylaştım. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: