Skip to content
26/12/2011 / mimark

El Yapımı 2012 Ajandamız Hazır

Hiçbir zaman ajanda kullanabilen biri olamadım. Ama her sene bir heves “Bu sene bu defteri kullanacağım.” diye bir defter ya da ajanda aldım, senenin ilk haftasından sonra hep boş sayfalar kaldı. Ne atabildim ne tutabildim. Ama haftalık takvimime gün-gün, saat-saat yapacaklarımı yazdığım masaüstü bir sümenim var. Onsuz olmaz işte. Ajanda, yanımda taşımaya üşendiğim belki de hiç alışamadığım birşey. Kimisi içinse eli ayağı, olmazsa olmazı. Benim için de işte masaüstü haftalık takvimim ve duvarımda asılı yıllık takvimlerim öyle. Zamana bağlı biriyim, zamanı bilmeyi severim. Mümkün olduğunca programlarım her işimi, listeler yazan tiplerdenim, saatsiz yapamam kesinlikle, eksik hissederim. Evin her odasında mutlaka saatim vardır ve alışık olduğum noktada durmalı, oturduğum yerden görebilmeliyim, saati bilmeliyim. Günümü, haftamı programlamalıyım. Biraz konrolcüyüm. Ama çantamda da evimde de ajanda kullanamam. Beceremedim günümü, haftamı yanımda taşımayı. Sadece saatimi taşırım yanımda. Geri kalan hepsi yerli yerinde dursun; alışık olduğum yerlerde, olması gerektiği yerlerde.

Ama bu sefer bir ajanda yaptım. Kursun 3.kurundaki ilk çalışmamız ajanda kapağı oldu. Herhangi sıradan siyah kaplı bir ajanda bir anda bambaşka bir görüntüye büründü. Keten kaplı, kurdele ve boncuklarla süslü bir defter oldu. Cırtcırtlı kilidini deri zannetmeyin. O da tamamen %100 karton. Nasıl ama? Deriye benziyor değil mi? Aslında bir kaza oldu ve üstüne çay döküldü, daha da derimsi oldu 🙂

Bir de geçenlerde hikayeli çerçeveleri paylaşırken koymayı unutmuşum. İpek için doğumgünü zamanında yapmış olduğum çerçeve süslemem vardı. Onu paylaşmak da bugüne kısmetmiş. Umarım beğenirsiniz. Bu arada kendim için de bir çerçeve yapıyorum. Çerçeve hazır, konsept ve fikir de hazır, malzemeler de hazır. Bakalım biraraya gelince ortaya ne çıkacak? Hep birlikte göreceğiz.


Herkese çok neşeli bir hafta diliyorum. Bu senenin son haftası herkes için çok güzel geçsin, özel olsun, pişmanlıklar, keşkeler yokolsun, dargınlıklar bitsin, sağlıkla ve sevgiyle ve bir de huzurla, aslında hepsi bir arada seneyi neşeyle kapatalım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: