Skip to content
14/12/2011 / mimark

Scrapbooking

Bu kadar scrapbook scrapbook dedim dedim de kendi yaptığım başlangıç çalışmalarım dışında hiç de birşey paylaşmadım sizlerle. Bugün farklı malzemelerin kullanımına örnek olması açısından birkaç tane çalışma seçtim. Çoğunlukla kış ve yeniyıl temalı çalışmalar oldu, ki yeniyıl kartı ya da kişiye özel hediye düşünüyorsanız sizlere de fikir versin, ilham versin.

Bu konuya girdiniz mi ciddi anlamda bir sektör var yurtdışında. Aklınıza gelebilecek her türlü ürünü satan scrapbook malzeme tedarikçilerinden tutun hobi amaçlı veya ticari amaçlı bu işi yapan binlerce binlerce kişi var. Scrapbook kurslarından atölye çalışmalarına, yarışmalara, dergilerden kitaplara, websayları ve bloglardan ülke çapında dükkanlara kadar sırf bu iş çevresinde işleyen çok ciddi bir sektör bulunuyor.
Dilimizde tam bir karşılığı yok. Türkçesi nedir ben de bilmiyorum açıkçası. Genel anlamıyla aslında fotoğraf süsleme sanatı diyebiliriz. Zaten yine Amerika’dan çıkıp Avrupa’ya gelen, ülkemizde de yakın bir geçmişte çok çok az kişinin ilgilenmeye ve birşeyler üretmeye başladığı bir hobi demek doğru olur. Yani bize ait birşey değil, ama kendimize dönüştürdüğümüz kadarıyla bizler de bu sektörde gerek hobi gerek ticari anlamda yer almaya başladık.

Bir albümü elinizle yapıp içine fotoğrafları yerleştirmek inanın çok heyecan verici oluyor. Ya da size sevdiğiniz birinden, fotoğraflarınızın süslenerek özel bir poster şeklinde gelmesi sanırım tarif edilemez bir duygudur. Bu duyguyu yaşatmak istiyorsanız bana maille ulaşabilirsiniz. Beraber nasıl birşey istediğinize karar verip “O kişiyi” mutlu edebiliriz.http://northridgepublishing.com/
http://saranavaro.blogspot.com/
http://bobunny.com/
http://www.bobunny.blogspot.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: