Skip to content
24/11/2011 / mimark

Evlerde Lale Devri

Geçen ay hediye almak üzere dolaşırken bir dükkan beni içeri çekti. Daha önce çok kez görmüş ve önünden geçmiştim. Ama o gün farklıydı. Bir anda kendimi içeride buluverdim. İçerisi ışıl ışıl rengarenk objelerle, sabunlarla, yumuşacık havlularla, çok şık örtü, peçete ve runnerlarla doluydu. Herbirini tekrar tekrar incelemek, uzun uzun seyretmek istedim. Hayal kurdum; bu bardak takımı bende olsa, şu peçetelerle ve masa örtüsüyle kullansam, ardından kahveleri şuradaki takımla sunsam, yanına kelebekli bardakta su koysam, banyoda keten havluları ve doğal sabunları, mis kokulu keseleri gümüş tepsiye koysam…
Zevkli ve zarif  3 bayanın tasarladıkları ürünler tamamen el işçiliği ve yerli üretim. Kullanılan her motifin Sitare, İpekyolu, Gülizar gibi kulaklara aşina isimleri var. Geçmişin izlerini taşıyan, geleneği sürdüren çok şık ürünler bulunuyor Lale Devri’nde. Hatta Valide Sultan’ın yas mendili ile, Hürrem Sultan’ın neşe mendillerini de bulabilirsiniz.

Dükkanın sahiplerinin sıcak ev sahipliği ve güleryüzü sizi sarıyor ve kendinizi orada o kadar rahat hissediyorsunuz ki…Ben aynen öyle hissettim. O gün, çok şık bir hediye seçtim. Lale Devri’nin kurucu ve tasarımcılarından Banu Hanım’ın sözü çok hoşuma gitti. “Bir gün de kendinize bir hediye almak için uğrayın.” Aslında her sene yılbaşında ben kendime hediye alır, paketletir, çam ağacının altına koyarım. Günlerce, açıp kullanmayı beklediğim için heyecanla ve hevesle açar mutlu olurum. Bu sene kendime ne hediye alacağıma karar verdim. Siz de yeni yıl yaklaşırken ailenize, sevdiklerinize, arkadaşlarınıza hediye almak için bir de Lale Devri’nin önünden geçin, sizi de beni çektiği gibi içine çekecektir.

Geçen sabah Banu hanımla beraber, kahvelerimizi yudumlayarak çok keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Sizlerin de beğeneceğini umuyorum. Daha fazlasını görmek için Lale Devri’nin İstinye Park’taki dükkanına uğrayabilirsiniz.


www.laledevri.com.tr
http://www.facebook.com/#!/pages/Lale-Devri-%C4%B0stanbul/118551511576285

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: