Skip to content
23/11/2011 / mimark

Limon Tadında Çay Saati

Bir süredir, nereden esti bilmiyorum, limon konseptli bir sofra hazırlamak istiyordum. Limonlarımı aldım. Kaseye doldurup masanın ortasına yerleştirdim. Bir de bu olsun, bir de bunu da koyayım derken birkaç gün süren eklemelerle masa son halini buldu. Beyaz porselen takım ve metal çatal-bıçaklar kullandım. Beyaz keten örtünün peçetelerini tabağın içinde kalacak şekilde katlayıp Arzu’nun limon dilimi şeklinde bana özel hazırladığı sabunlarla süsledim. Bir de limon ve tarçın aroma bohçaları hazırladım. Limon kabuklarını kurutup çubuk tarçını da kırıp bohçalara doldurup iple bağladım. İpin ucuna da limon dilimi etiketleri yapıştırdum. Dileyen bu bohçaları demleyebilir dileyen çayına aroma olsun diye kullanabilir. Masaya renk katan bir diğer öğe de tabii ki Sedef’in kurabiyeleri ve sürprizli limonlu muffinleri. Sürprizli muffinler diyorum çünkü limonlu muffin yapacağını düşünürken yedikçe sonuna doğru çikolatalarla karşılaşmaya başladım ve limonlu bir tatla başlayan kekin sonunun sürpriz şekilde çikolata parçacıklı olması beni çok mutlu etti. Sedef’in ellerine sağlık. Pazartesi gününün yazısında paylaştığım kağıt çiçeklerim de sofrada yerlerini buldu. Bir de menülü davetiyelerim var. Menüde yazanların hepsi fotoğraflarda görünmüyor ama teyzemin parfesinin tarifini duvardan okuyabilirsiniz.

MENÜ
~o~
~Limonlu Kurabiyeler
~Limonlu Muffin
~Limon ve Tarçın Aromalı Çay
~Limonlu-Zencefilli Çay
 ~o~
~Ev Yapımı Limonata
~Teyzemin Limonlu Parfesi
~o~

Sarı-beyaz çizgili, kareli ve puantiyeli kağıtlar hazırlayıp çıktısını aldım. Hem tavandan sarkan halkalı süslemeyi hem de onlarla uyumlu hediye kutularını yaptım. Draje torbalarını kutuların içine yerleştirip kırpık beyaz kağıtlarla doldurdum. Misafirlere verilecek sabun, aroma bohçası ve kurabiyeleri koymak üzere hediye torbaları hazırladım.


Aşağıdaki görsel yarınki yazım için aslında bir ipucu. Limon konseptime uyan sarı renkteki çay bardağı, çay tabağı, demlik, şekerlik, kelebek ve bitki çayı demliği ile soframa yakışacak bir takım olduğunu düşünüyorum.  Bu takımın daha ne renkleri var. “Yarınki yazımı bekleyin” diyebilirim şimdilik.


Keyifli ve renkli sofralarınız olsun. Sevgiler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: