Skip to content
01/11/2011 / mimark

Karnaval Temalı Bir “1 Yaş Kutlaması”

1 yaş kutlamaları özeldir. Diğer doğum günü kutlamaları da özeldir ama bu ilk olandır. Anne ve baba için de ayrıca kendilerinin anne-baba oluşlarının 1.yılıdır. Hele ilk çocuğun ilk doğum günü her anne ve baba için hatta tüm aile için ayrıdır. İpek, bizim ilk bebeğimiz, her iki ailenin de ilk yeğeni, ilk torunu, arkadaş gruplarımızın ilk çocuğu. Dolayısıyla ailemiz ve yakın arkadaşlarımız, bu heyecanımızı ve ilk kez kutlayacağımız bu özel günü bizimle paylaşsın istedik, evimizde bir parti verdik.
Bu sefer kız çocuk-pembe birlikteliğini bozmak ve rengarenk süslerle evi donatmak istedim. Karnaval teması da bu fikirden doğdu. Süslemelerin tamamını kendim yaptım. Tavandan sarkan rengarenk pompomlar, puantiyeli rüzgar gülleri, giriş kapısına asılı 1 rakamı, şeker külahları, hediye torbaları, teşekkür kartları ve sarı-kırmızı-mavi renkteki atlı karınca şeklindeki lolipop standı. Gelen çocuklar için bir masanın tamamını lolipoplar, horoz şekerleri, bonibonlar, akide şekerleri, marshmallow ve renkli badem şekerleriyle doldurdum. Ancak yetişkinler de en az çocuklar kadar bu şeker standını sevdi. Misafirlere günü hatırlatmak amacıyla hediye olarak renkli tüllerle süslediğim kraft torbalarda lolipop sabun, lolipop havlu ve puantiyeli post-itler verdik. Post-itlerle aynı desende tasarladığım ve üzerinde İpek’in her ay çekilen fotoğraflarının olduğu isme özel teşekkür kartları da torbalara iliştirdik. Evde yapılan yemekler dışında sunumlarını çok beğendiğim Maja Davet’ten çok lezzetli atıştırmalıklar sunduk. Tabii ki pastamız da karnaval temalıydı. Deniz hanım hem lezzetli hem de tam bir karnaval havasını anımsatan renkli pastayı tasarladı. Ve balonlar… Balonsuz bir kutlama olmasın, balonlar uçuşsun ve herkesi mutlu etsin. Rengarenk metalik balonlar da tüm parti boyunca tavanda uçuştular.

Ben kendi adıma çook keyifli bir akşam geçirdim. İpek hiçbirşey hatırlamayacak. Tüm yapılan bu kutlamanın kendi için olduğunu da pek anlamadı ya da anladı da anlamlandıramadı. Olsun, bizler de ilk doğumgünlerimizi hiç hatırlamıyoruz. Biz daha çok anne-baba oluşumuzu kutladık, bizim için çok farklı bir kutlamaydı ve çok da güzel oldu. İyi ki doğdun bebeğim iyi ki ailemize geldin. Seni çok seviyoruz.

Pasta: Deniz Butik Pasta
Kurabiyeler: Sedef Ulu
Catering: Maja Davet
Balonlar: Baloncum.com
Hediyelikler: Kutlayalım Hediyelik Eşya
Süslemeler: Benim Küçük Atölyem

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: